www.flickr.com
Mochi83's photos More of Mochi83's photos

Wednesday, April 25, 2007

23 Nisan turu!!!

Gereğinden fazla yoğun geçen son midterm haftamdan sonra 23 Nisan Pazartesi'ye denk gelmesiyle Assos'a gitmeye karar verdik.. 21 Nisan Cumartesi Eceabat'tan Çanakkale tarafına geçtik ve saat 20:00 gibi Antik Liman'da Kervansaray otelimize ulaştık!! Aslında yolu 2 saat uzattığımızı anladığımızda çok geçti! nedenini hala bilmediğim bir nedenden Assos Berhamkale sapağını kaçırdık ve yolu uzattık.. olsun dağ yolu bir gidiş bir geliş sonra da denizin kıyısından giden yolda manzaranin keyfini cikardik:)

Güzel bir yemekten sonra sabah erken kalkmak için erkenden yatarak günü tamamladık...
Ertesi gün Athena Tapınağı'nı ziyaret ettik ve Assos'ta pekte yapıcak bişey bulamadık ve Bozcaada feribotuna yetişmeye karar versekte malesef feribotu 10 dk ile kaçırdık.. Bu arada gezmek isterseniz Appollon Tapınağı'na da uğrayabilirsiniz ama çok ta fazla bir kalıntı yoktu..
Daha sonra süper lüks dağ restorantımızda ( patatesler çuvaldan çıkmayan ve diet kola olmaması gibi özellikleri olan) zehirlenme korkusuyla karnımızı doyurabildik! Daha sonra Kadırga Köyüne uğrayıp gözleme yiyerek güzel bir yemek yiyebildik..
Akşamda otelimizde döndükten sonra yemekten sonra oynadığımız şaibeli! sessiz filmde erkeklerin "köy" ve "hababam sınıfı üç buçuk atıyor" filmlerini bile anlatamaması gerçekten izlenmeye değerdi! Zaten artık etrafımızdaki insanlarda onlara acıyıp yardım etselerde malesef yenilgiye uğramalarını engelleyemedi!!!


Pazartesi günü dönüş yolunda meşhuuur Truva atının 2007 son model çalışmasını gezdikten sonra Çanakkale'yi gezmeden Gelibolu'na geçip müthiş rehberimizle Şehitliği gezmeye başladık.. Bize göre "Sıcak yemek" rehbere göre "Soğuk yemek" olaran mamalarımızı yedikten sonra gezmeye devam ettik.Gerçekten görülmesi gereken bir yer insanin tüyleri ürperiyor şehitleri görünce.. En kısa turu yapsanızda bizim gibi 4 saatinizi alabilir ona göre gidin derim..
İstanbul'a dönüşümüz saat 18:00 gibi başladı.. 21:00'de Tekirdağ'da olmamız giderken kaçırdığımız köfte fırsatını yakalamamızı sağladı ve o nefis köfteden yiyebildik sonunda!! Özcanlar'ı herkese tavsiye ederim zaten İstanbul'a 1 saat- 1buçuk saat uzaklıkta olduğu için her zaman gidilebilecek bir yer.. İstanbul'a varınca tatilin kıymetini daha çok anladık ama bu güzel tatil için herkese teşekkür edioruuuuum!! bir daha ki sefere gezi kolu başkanlığıma devam etmek üzere!:)

1 comment:

Hakkı Dayı said...

Tekirdağ köftesi için doğru adresi bulmuşsunuz. O taraflara yolunuz düşerse Keşan'da Satır et yemenizi de tavsiye ederim. www.agzimintadi.blogspot.com