www.flickr.com
Mochi83's photos More of Mochi83's photos

Monday, August 27, 2007

Tatil dönüşü

1 Haftalık Tatil Planı:

Deniz
Güneş
Orhan Pamuk
Nintendo DS
Naneli Limonata
Tavla


1 haftalık tatilim sonunda İstanbul'a varmış bulunuyorum.. Tatil sonrası İstanbul'un trafiği, yağmuru tatili hemen özlememe sebep olsada güzel anılarla dönebildik.. Turumuza Çeşme'de başlayarak, Bodrum ve daha sonra tekrar Çeşme ve dönüşte Ayvalık Cunda'ya geçerek tatilimizi sonlandırdık.. Tatilin ardından bize kalanlar güzel sohbetler, enfes yemekler ve Ege'nin güzel "coğrafyasında" yaşanan anlar oldu...
Çeşme Alaçatı'yı her gidişimizde daha çok beğeniyorum.. Özellikle Agrilla'da yediğimiz yemek ve içtiğimiz Gelincik lezzetli Vodkası gerçekten çok güzeldi ve denemeye değerdi..Bodrum'da Hasan'ın yerinde yediğimiz mezeler her ne kadar Cunda'da Bay Nihat'ınkilerin yanında az kalsada çok güzel vakit geçirdik..Cunda'da kaldığımız Altay Pansiyon ise herkese tavsiye edebileceğim bir yer..sıcak, küçük bir pansiyon olmasının yanı sıra gerçekten hizmet çok güzeldi..


Soldaki resim Çeşme'deki en güzel beach'lerden yeni açılan Sun&Sea. Sole&Mare'nin sahiplerinin yeni mekanı gerçekten çok egzotik ve görülmesi gereken bir yer olmuş. Suyun içindeki localarda keyifli vakit geçirdik ve tatilini tadını çıkardık herkese tavsiye ederim..Tatilimizin en güzel plajı senelerdir en çok sevdiğim Bodrum Xuma Beach'ti.. Bu mekan senelerdir kalitesini devam ettirebilen ender işletmelerden.. Bodrum'da Türkbükü'nün piyasa olmak için dipdibe oturulan iskelelerine karşı Xuma hem geniş yer alanı hem de içinde tenis, basket, voleybol gibi bir çok aktiviteyi yapma şansı sunuyor! Ayrıca yemekleri özellikle pizaları ve frozen içecekleri inanılmaz lezzeti! Şimdi kim sağ'da Xuma Beach'in hamaklarından birinde olmak istemezdi ki!?


Eğlenceli, maceralı güzel bir gezi oldu ve sonunda tekrar İstanbul'da strese ve trafiğe döndük.. Çalışmanın en güzel yanı tatillerin kıymetinin artması sanırım..Herkese yazın son günlerinde tatile çıkmasını ve kışa kendisini hazırlamasını dilerim!
No comments: