www.flickr.com
Mochi83's photos More of Mochi83's photos

Thursday, July 05, 2007

çeşme çeşme...

Kizlarla geçen haftasonunu birleştirerek 4 gün Çeşme macerası yaşadık! Gerçekten kız olmak zor:) Mesela hiç bir erkek araba kiraladığında arabayla resmini kro gibi çektirip arabanın orasını burasını kontrol etmeden çizik içinde almaz! Allah'tan DECAR sağolsun hiçbir sorun çıkmadı ama başta halimize çok güldük arabanın çizik içindeki halini görünce...

Alaçatı'da lezzetli bir kahvaltıdan sonra Ilıca'da Delmar otelimize ulaşınca kapımızın kilitlenmediğini görünce de tatile "hadi hayırlısı" diyerek başladık:) İlk gün Seaside'a gittik ve akşamüstü Dost Pide'de Gülo'nunda gelmesiyle 4'lüyü tamamladık.. Tam bir "altın kızlar tatilde" grubuyduk.. Gecesinde Dalyan'da keyifli bol sohbetli! (nedense sohbet konusu hep aynı hep aynı!) yemegimizi yedikten sonra İzmir piyasasına akarak Ilıca'da Rouge diye bir mekana girdik ve piyasanın tadına varamadan erkenden yattık.zaten perşembe akşamları Çeşme bu kadar!:)

Cuma günü yollar kalabalıklaştı Kumru'muzu Şevki'den yedikten sonra Babylon beach'e gittik.. Çeşme'nin en güzel beach'i olarak seçtik! Yemekleri, sahildeki mısırcısıyla dört dörtlüktü! Tabi Amerikano oynarak geçti bütün günlerimiz! Burdanda çıkışta eve gidip hazırlanmaya başladık ve akşam yemeğine Alaçatı'da Şişerka'ya gittik..çok güzel zeytinyağlılar, dolmalar, salatalar yedikten sonra Babylon'da Oldies But Goldies partisinin yolunu tuttuk.. Babylon gündüz gibi açmadı başta çünkü çok rüzgar vardı ve gerçekten çok soğuktu..Bir iki kadeh içkiden sonra soğuk moğuk kalmadı ve çoook eğlendik!! Bir de sürekli yağan bir yağmur vardı..Gülçağ'a sormak lazım onu tabi!!:))
Sünger Bob'ta performansı düşüktü o gece nedense! :)

Ertesi gün "Anormal" olarak 10:00'da kalkip Alaçatı pazarına gidip meyva sebze almaya karar verdik:)) haha elimiz boş dönmesin diye İdil ve Hande acur aldı Gülo'yla bende birer bilezik alıp açlıktan öldüğümüz için koşarak Alaçat'ta kahvaltımızı yaptık!!! Gerçekten çoook güzel bir kahvaltıydı dimi kizlar?? "Buuuurraya mi oturcaaaaz?"
Beach olarak Fontana'ya gittik ama piyasası pek açmadı ve bütün gün Amerikano oynadık tabikide!! Çıkışta İzmir piyasasının en önemli yeri olan Turşucu Özdemir'e gittik hahaha! Anlayamadığım bir aktivite bu da neyse.. Turşu suyu iç, salatalık ve lahana turşusu ye git yolun ortasında!!! Neyse migdemize Allah'tan birşey olmadı!
Gece de Biz Bize'de çöp şişimizi yemeğe gittik ve yine miğdemizi doldurduk geceye hazırız!! Sole Mare piyasasına varmadan bir otel yapalım dedik o kadar soğuktuki üzerimize birşey aldık ama otele gelince yine bir Amerikano patlattıkki nerdeyse bütün gece oturup oyanayabilirdik! Sole Mare'deki piyasa bizi pek açmadı zira bütün kızların bi taraflarında şort giymelerine bir anlam veremedik! Giyme daha iyi cinsinden..

Son günümüze de erken başlamak istesekte artık uyku diye öldüğümüz için 11:00'de kalktık ve kumruyu yer yemez Kum Beach yolları göründü.. Çok güzel bir beach 2.liği hak etti ama o nasıl soğuk denizdir Aman Allah'ım.. Denize girip girmediğimi anlayamadım ama Çeşme'den de denize girmeden ayrılınmazdı o yüzden katlandık bu acıya!
5 gibi denizden çıkıp giyinip Dost Pide'de kapanışı yaparak yola çıktık ve İstanbul'un sıkıcı havasına geri döndük... Çok güzel bir mezuniyet sonrası tatildi.. herkese tavsiye ederim Çeşme in Bodrum out!:)))

Biraz foto koydum!!! here u are!

2 comments:

Çilekli Pasta said...

Selam
Sayfanı gezerken gördüm :) çok cici .

ben de beklerim ve okumaya devam edeceğim. son olarak tatil gibisi var mı !
Sevgiler

kaplumkurbaga said...

hani fotolar hani fotolar