www.flickr.com
Mochi83's photos More of Mochi83's photos

Friday, November 30, 2007

İnteraktif pazarlama zirvesinin ardından...

Geçen Çarşamba Hilton Convention Center'da gerçekleştirilen İnteraktif Pazarlama Zivesi (İPZ) güzel konuşmacıları ve dolu içerikleri ile keyifli saatler geçirdik.. Bu seminerde cok ilginc seyler öğrendim.. Örneğin Hillary Cliton'un bile bir facebook hesabı olması, flickr hesabı olması gibi.. aynı zamanda internet dünyasının kişileri asıl olmak istedikleri kişiliğe dönüştürme şansını veriyo olması düşündürücü bir yargıydı.. Her geçen gün interaktif pazarlama agresiflesiyor..markalar birbirleriyle bir çok platformda savasa devam ediyor.. facebook cilginliginda Fortis Türkiye Kupası uygulamasının 18.000 üyesi olması da başarılı bir proje oldugunu ogrendim..
Pazarlamanın yaygınlasabilecegi daha cok alan gorucez sanirim..yani kapitalizm devam ettikce pazarlama asla ölmicek ve giderek hayatımızın icine giricek..

Psikiatrist Cem Mumcu'yu dinlemekte cok keyifliydi..kendisinin özellikle kişilerin internet üzerindeki kimliklerini gerçek kimliklerinden cok farklı göstermelerinin nelere sebep oldugunu aciklamasi süperdi.. ayni zamanda bahsetmis oldugu simdiki genclerin "unlu olma sevdası" tespitini cok dogru buluyorum.. su anda herkes sanal alemde olsun gercek dunyada olsun (ki ikisi birbirine girmis durumda) bir yerlerde taninmak istiyor ve adinin gecmesini istiyor..hangimiz google'da ismimizi aramıyoruz ve cikan sonuclari gorunce sevinmiyoruz? teknoloji bizi yonlendiriyor ve hayata bakisimizi degistirmeye devam edicege benziyor..

No comments: